LA VILLE QUI EST EN VOUS
1 page
Français
YouScribe est heureux de vous offrir cette publication
1 page
Français
YouScribe est heureux de vous offrir cette publication

Description


Vous vivez dans la ville en vous que vous avez achetée par un marchandage silencieux.
Vous n’avez pas encore pu apurer vos dettes.
SouS vos paupières noircissant vous essayez de ressentir certaines choses.
Sans vous rendre compte de votre éloignement de vous-même, vous partez loin en utilisant vos cordes de pensée tel un télésiège.
Vos avez le frisson au fur et à mesure que vous touchez d’innombrables éléments.
Dans vos cris au moment où vous ressentez des secousses dues aux échos de vos paroles qui dépassent la portée de votre pensée, vous faites fuir les oiseaux devant vous. Lors de vos respirations, vos roses se fanent.
Lors de vos moments de folie, vos cristaux tombent de vos toitures.
Au fur et à mesure que votre champ de pensée se rétrécit, votre ville grandit.
Vous vous fatiguez à force de courir dans les rues et les avenues.
Au fur et à mesure que les lumières de vos machines de tension tombent sur vos nuits, vos êtres humains se robotisent.
Vos crapauds de vos eaux sales font peur même aux crocodiles.
Votre voyage intérieur vous fait vieillir.
Vos cris internes s’amplifient.
Vous produisez des difficultés à quarante pattes.
Les cellules auxiliaires de vos laboratoires ne vous donnent pas l’occasion de vivre des moments agréables.
Pendant que l’indicateur de la peur en vous vous lâche de haut en bas, vous n’avez même pas la possibilité de parler.
A chaque mouvement d’horloge, les saisons s’arrachent de votre cœur…
Votre solitude n’arrête pas de traverser votre esprit.
Üzeyir Lokman ÇAYCI
Mantes la Ville - 22.09.2002
Traduit par Yakup YURT
Bruxelles, le 23.09.2002

Sujets

Informations

Publié par
Publié le 27 janvier 2012
Nombre de lectures 77
Langue Français

Extrait

rın ise iki hafta sonra açıklanacağını kaydetti.Yozgat’ta ağır geçen kış şartları nede- Şube Müdürlüğü, kış şartlarında yiyecek ilçelerimizde olmak üzere, doğaya yem mişse öyle yaparız. Öğrenciler en çok mate- niyle kar örtüsünün altında yiyecek bul- bulmakta sıkıntı çeken yabani hayvanları- bırakıyoruz. Bugün buraya 350 kilogram matik dersinden korkarlar. Gerçekten bu dersi makta zorluk çeken yabani hayvanlar için nın bir anlamda imdadına koştu. tavuk eti ve 15 torba ekmek bıraktık. Bu öğrenmek çok mu zordur- Orman ve Su Müdürlüğü Doğa Koruma 15 torba ekmek 350 kilogram tavuk uygulama kış mevsimi süresince devam Yoksa bizlere okul hayatımızın başlama- Şube Müdürlüğü, il genelinde belirlenen etini hayvanların daha kolay ulaşacağı edecek" diye konuştu.sından itibaren bu ders zor olarak anlatılmıştır da ondan mıdır- İnsan beyni yaşam ve yeryü- zündeki her şeyi öğrenecek kapasitenin daha üstündedir. Ancak tüm bunları öğrenmek için zamanı- Başsavcı, Kaymakam'ı ziyaret ettimız yeterli değildir. İnsan bir çok şeyi birileri- nin yardımlarıyla öğrenir. Tek başına bir çok Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı şeyi öğrenmek isteyen kişi başarılı olamaz. İşte Murat Özcan, Kaymakam Coşkun Açık’a, Rehber Abla, Rehber Abi projesi bunun için nezaket ziyaretinde bulundu. Kaymakam önemlidir. Bir çok veli bize 'Artık çocuğuma Coşkun Açık, kurumlar arasında uyum ve derslerinde benim yerime rehber ablası veya Vakfıkebirlikoordinasyona çok önem verdiklerini belir-rehber abisi yardım ediyor' diyor. Bu bir baş- terek, Başsavcı Özcan’a teşekkür etti. langıç. Ben projenin yeni geliştirilen fikirler ve Boğazlıyan’ın huzur ve güvenliği, suç tezlerle kartopu örneği giderek büyüyeceğini Aykan Usta'nın Yerive suçluyla mücadele noktasında yapılan biliyorum. çalışmaların değerlendirildiği ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Yerköy Shell Mevkii Ziyaretin basına açık kısmında konuşan Kaymakam Açık, Başsavcı Özcan’a ziyare-REKLÂM vermek tinden dolayı teşekkür ederek şu görüşlere Ustasına has yer verdi: ‘UYUM VE KOORDİNASYON ve ABONE olmak Trabzon Ekmeği ÖNEMLİ’ ‘Boğazlıyan’da kurumlar arasında için 'ü uyum ve koordinasyona çok önem veriyo-217 09 04 ve Kepek Ekmeği ruz. bir biçimde çalışırken, aynı zamanda da ziyaretlerinden ve adli teşkilat olarak ver-Bütün kurumların birbirleriyle uyum-tuşlamanız yeterli kurumlar arası uyum ve koordinasyona dikleri olumlu pozitif katkılarından dolayı lu olmasının ilçeye katkı sağlayacağına Tüm Gimat'larda katkıda bulunuyorlar. Başsavcımız Özcan’a teşekkür ediyoruz’ inanıyoruz. Adliye teşkilatımız, hem yoğun
  • Univers Univers
  • Ebooks Ebooks
  • Livres audio Livres audio
  • Presse Presse
  • Podcasts Podcasts
  • BD BD
  • Documents Documents